Dzisiaj jest środa, 22 listopada 2017 | Cecylii, Marka, Maura

tratwa

Najbardziej prestiżowe zwycięstwo w karierze Karoliny Woźniackiej

29.10.2017 Duńska tenisistka Karolina Woźniacka wygrała turniej WTA Finals w Singapurze, pokonując w finale Amerykankę Venus Williams 6:4, 6:4. czytaj więcej.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - złoty medal dla Polski

Polski zawodnik Alan Banaszek był nie do pokonania w wyścigu punktowym mężczyzn na Mistrzostwach Europy w Berlinie i zepchnął z tronu zeszłorocznego mistrza Europy w tej dyscyplinie Duńczyka Niklasa Larsena. czytaj więcej.

Bygma Golden League

Turniej Bygma Golden League odbędzie się w dniach 26-29 października w Brøndby, Aarhus i Herning. czytaj więcej.

Duńskie strzelanie w Ekstraklasie.

Trzy bramki Duńczyków. czytaj więcej.

W Szczecinie powstanie wielki most. Następnie popłynie do Danii

Między Stocznią Szczecińską SPP i Mostostalem Warszawa zawarta została umowa o budowie w stoczni nowego mostu nad fiord Roskilde w Danii. Jego masa to 50 tys. ton. czytaj więcej.

Polska w suwerennym stylu ponownie wygrała drużynowe mistrzostwo świata na żużlu

Na własnym torze Polska była suwerenna i wygrała Drużynowy Puchar Świata, a Szwecja i Rosja uplasowały się na kolejnych miejscach. czytaj więcej.

Rysunek dnia

05.07.2017 Donald Trump w Polsce czytaj więcej.

Polak triumfuje w Horsens

W sobotę 24 czerwca po raz kolejny Polak Maciej Janowski wygrał Grand Prix IMŚ na żużlu w Horsens. Żaden z trzech Duńczyków nie zakwalifikował się do półfinału. czytaj więcej.

Beata Szydło odwiedzi Danię

W piątek 9 czerwca br. premier Beata Szydło uda się z wizytą do Kopenhagi. czytaj więcej.

Świadek Historii

III edycja nagrody dla osób i organizacji spoza Polski (zgłoszenia do 31 lipca 2017) czytaj więcej.

Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą

Trwa nabór na konferencję XI Polonijne Spotkania z Historią Najnowszą (zgłoszenia do 30 kwietnia 2017) czytaj więcej.

Dania wspiera Donalda Tuska

Według duńskiej prasy szefowie rządów UE w przyszłym tygodniu powołają Donalda Tuska na kolejną kadencję prezydencji Rady Europejskiej mimo sprzeciwu ze strony polskiego rządu. Podkreśla się, że jest to niespotykana sytuacja. czytaj więcej.