Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024 | Józefa, Bogdana, Laili

Morten Duncan Rasmussen strzelcem zwycięskiej bramki w meczu swojego polskiego klubu wygranym 2-1 z Wisłą Płock

25.02.2018 Federacja Polonia Drukuj

Szczecin, 24.02.2018 Morten Duncan w zimowym okienku transferowym przeniósł się z AGF Aarhus do Pogoni Szczecin, a w sobotnim pojedynku z Wisłą Płock Duńczyk zdecydował o zwycięstwie swojej drużyny.

Zanim Morten Duncan strzelił decydującą bramkę, jego kolega z zespołu Kamil Drygas dał Pogoni prowadzenie 1: 0. W 34 minucie Drygas po dużym zamieszaniu w polu bramkowym Wisły zdołał ominąć bramkarza gości i piłka po jego strzale wylądowała w  środku bramki.

Do przerwy Pogoń prowadziła 1: 0. Morten Duncan nie wyróżniał się specjalnie w pierwszej połowie, ale to zmieniło się w drugiej połowie. Po przerwie Wisła Płock wyrównała na 1:1, ale potem zadziałał Morten Duncan. Po serii świetnych kombinacji, piłka znalazła się przed bramkarzem Wisły, gdzie duński napastnik pewnie dopchnął piłkę do bramki. W meczu nie padło więcej bramek, a Pogoń ostatecznie wygrała. Bramka Duncana była jego pierwszym golem dla Pogoni, od przenosin z Aarhus.